DUYURULAR

27/02/2024
TİAK, EMRO ÜYESİ OLDU.

23 Şubat 2024 tarihinde gerçekleştirilen EMRO Genel Kurulunda TİAK üyeliği gündeme alınarak TİAK, EMRO üyeliğine kabul edilmiştir.
https://www.emro.org/

Bu şekilde Türkiye (TİAK) 23. üye ülke olarak EMRO organizasyonunda yerini almıştır.
TİAK, ilk olarak 7-9 Mayıs 2023 tarihinde Fas’ın Marakeş kentinde gerçekleştirilen EMRO Konferansına davet edilmiş, TİAK konferans sırasında TÜRKİYE’DEKİ MEDYA ÖLÇÜM EKOSİSTEMİ başlıklı bir sunum gerçekleştirerek Üyelik Başvurusunda bulunmuştur.
EMRO (European Media Research Organisation), medya araştırmaları alanında çalışan Ölçüm Şirketleri, Endüstri Komiteleri, Reklamverenler ve benzeri organizasyonlar olmak üzere medya ölçümlerinin tüm taraflarının araştırma sektöründe karşılaştıkları sorunlar, yenilikler ve gelişmeler ile ilgili bilgi alışverişinde bulunabilmesi için 1960 yılında Paris'te kurulmuş bir organizasyondur. 

Başlangıçta sadece Fransa, Almanya ve İngiltere’den katılımcıların yer aldığı EMRO, 2011 yılında tescilli bir dernek olmuştur. 22 farklı ülkeden (Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çekya, Danimarka, Fas, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Ukrayna) üyeleri bulunan EMRO 1968 yılından günümüze her yıl farklı bir ülkede toplanarak güncel konularla ilgili sunumlar yaparak bilgi alışverişinde bulunmaktadır.
2024 yılı EMRO Konferansı 2-5 Haziran 2024 tarihlerinde Viyana’da gerçekleştirilecek olup; TİAK, 2024 Yılı EMRO Konferansına davet edilmiştir.

Copyright © 2017 by TİAK A.Ş.