ETKİNLİKLER

21/03/2018
Çoklu Ekran Ölçümü Etkinliği 2018
TİAK A.Ş. 21 Mart 2018 tarihinde televizyon kanallarından, reklam ajanslarından ve reklamverenlerden yaklaşık 100 kişinin katılımlarıyla "ÇOKLU EKRAN ÖLÇÜMÜ" etkinliği gerçekleştirmiştir. Wyndham Grand Levent'te gerçekleştirilen bu etkinlik yaklaşık 3 saat sürmüştür.

Açılış konuşmasını TİAK A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim EREN'in yaptığı etkinlikte Türkiye'nin Televizyon İzleyici Ölçümleri konusunda Dünya'ya liderlik yapan ülkelerden birinin olduğunun altını çizmiş ve Reklamcılar Derneği'nin açıklamış olduğu 2017 yılı Medya ve Reklam Yatırımlarında Televizyonun yerini ve geleceğini dinleyicilere aktarmıştır.

İkinci konuşmacı Kantar Media Genel Müdürü Mesut SAKAL ise Dünya'da Çoklu Ekran Ölçümleri hakkında bilgi aktarmış, Türkiye'de bu önemli yeniliğin ne aşamada olduğunu ve zaman planını paylaşmıştır.

Düzenlemiş olduğumuz bu etkinliğe ana konuşmacılar olarak Hollanda SKO'dan Johan SMIT ve Sjoerd PENNEKAMP ile Jonathan BROWN yurtdışından katılım sağlamışlardır. Konuşmacılar Çoklu Ekran Ölçümleri konusunda yurtdışı deneyimlerini, yaşadıkları zorlukları, elde edilen faydayı ve ilgili sektörlere yarattığı etkiyi çok yönlü değerlendirerek katılımcıları bilgilendirmişlerdir.

Etkinliğin son bölümünde ise TİAK A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Banun ERKIRAN Johan Smit, Sjoerd Pennekamp ve Jonathan Brown ile bir panel gerçekleştirmiş ve Çoklu Ekran Ölçümleri konusunda merak edilenleri soru - cevap şeklinde irdelemiştir.
Copyright © 2017 by TİAK A.Ş.