ETKİNLİKLER

02/11/2021
RTÜK, Uzman Yardımcıları Hazırlayıcı Eğitim
TİAK Genel Müdürü Dursun GÜLERYÜZ ve Teknik Komite Başkanı Ogün Doğan AKYOL, 2 Kasım 2021 tarihinde "Türkiye'de Reyting Ölçüm Sistemi ve TİAK" başlığıyla RTÜK’te göreve başlayan uzman yardımcılarına yönelik oluşturulmuş olan HAZIRLAYICI EĞİTİM kapsamında TİAK ve TV İzleyici Ölçüm Süreçlerini içeren geniş kapsamlı bir eğitim gerçekleştirdi.

Televizyon İzleyici Ölçümüne yönelik olarak TİAK’ın Organizasyonel yapısı, TİAK Kuruluşu, Kuruluş amaçları, ölçümün tüm aşamaları ve bu aşamalarda ölçümde kullanılan yöntemlerin detaylı olarak anlatıldığı eğitimde TİAK’ın kuruluşundan bugüne kadar olan süreç, bu süreçteki izleme davranışları ve pandemi etkisinde 2020 yılı Türkiye ve Dünyadaki izleme verilerine de yer verildi. Ayrıca eğitim kapsamında RTÜK Yöneticileri ve Uzman Yardımcılarının ölçüm sistematiğine yönelik soruları cevaplandırıldı.

Konferans RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu’nun TİAK Genel Müdürü Sayın Dursun Güleryüz ve TİAK Teknik Komite Başkanı Ogün Doğan Akyol’a plaket takdimi ve uzman yardımcıları ile çekilen anı fotoğrafıyla son buldu.
 
Copyright © 2017 by TİAK A.Ş.