ETKİNLİKLER

12/07/2021
AZERBAYCAN MEDYA HEYETİ ZİYARETİ

7 Eylül 2020 tarihinde Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet HACIYEV başkanlığındaki Azerbaycan Medya Heyeti, Türkiye Cumhurbaşkanlığı İletişim Dairesi koordinasyonunda TİAK’ı ziyaret etmiş ve bu ziyarette TİAK Organizasyonu ve Türkiye’deki Televizyon İzleyici Ölçüm Sistematiği hakkında bilgi almıştır.
  Bu ziyaretin akabinde Azerbaycan Milli Televizyon Radyo Şurası (MTRŞ) Başkanı İsmət Səttarov TİAK heyetini Azerbaycan’a davet etmiş, ölçüm konusunda Türkiye’de yaşanan tecrübelerin bizzat Azerbaycan televizyon endüstrisine aktarılması konusunda destek talebinde bulunmuştur.

Bu kapsamda 12-17 Temmuz tarihlerinde TİAK A.Ş. Genel Müdürü Dursun GÜLERYÜZ, Teknik Komikte Başkanı Ogün Doğan AKYOL ve Teknik Komite Üyesi Önder ZOBAR Bakü’ye seyahat gerçekleştirmiştir.

MTRŞ tarafından hazırlanan program çerçevesinde Azerbaycan’ın önde gelen kanalları ziyaret edilmiş, ayrıca yayıncı kuruluşlar başta olmak üzere tüm paydaşların katılımı ile genel bir toplantı gerçekleştirilmiştir.

Toplantı sırasında TİAK Yapılanması, Türkiye Ölçüm Sistemi Paydaşları, Uygulanan Ölçüm Sistematiği ile TİAK’ın Türkiye’de ölçüm sistemi kurulması ve koordinasyonu konusundaki tecrübeleri aktarılmış ve katılımcılardan gelen sorular yanıtlanmıştır.

Takip eden günlerde MTRŞ tarafından organize edildiği şekilde kanal ziyaretleri yapılarak Kanal Genel Müdürleri ve Yetkilileri ile birebir toplantılar gerçekleştirilmiş ve bazı kanallarda yayınlara katılım sağlanmıştır.

Ziyaret Edilen Kanallar: AZTV İctimai TV –  Xezer TVARB TVReal TVCopyright © 2017 by TİAK A.Ş.