ETKİNLİKLER

11/11/2021
TİAK 2020 Televizyon Yıllığı ve 2022-2027 Yeni Dönem Gelişmeler Toplantısı
TİAK, 2020 Televizyon Yıllığı Lansmanı ve 2022-2027 Ölçüm Dönemi Gelişmeleri Toplantısı
11 Kasım 2021 / İSTANBUL
 
TİAK A.Ş. "Türkiye’de ve Dünyada 2020 Yılı İzleme Davranışlarını içeren “2020 Televizyon Yıllığı" ve “2022-2027 Dönemi Televizyon İzleyici Ölçümü Yenilikleri” konulu bir organizasyon gerçekleştirdi.

Konferansa RTÜK Başkanı Ebubekir ŞAHİN, RTÜK Başkan Vekili Orhan KARADAŞ, Üst Kurul Üyeleri Deniz GÜÇER, Taha YÜCEL, Nurullah ÖZTÜRK, Okan KONURALP, RTÜK Başkan Yardımcıları İbrahim USLU, Orhan ÖZDEMİR, RTÜK Kamuoyu, Yayın Araştırmaları ve Ölçme Dairesi Başkanı Deniz GÜLER, TİAK Yönetim Kurulu Başkanı Ümit ÖNAL, Reklamverenler Derneği Başkanı AHMET PURA, Reklamcılar Derneği Başkanı Volkan İKİLER, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Daire Başkanı Oğuz ŞAHİN, TİAK Yönetim Kurulu Üyeleri, TİAK Abonesi olan Ajans ve Kanal temsilcileri, ilgili endüstrilerin yetkilileri ve basın mensupları katıldı.

TİAK Başkanı Ümit ÖNAL’ın açılış konuşması ile başlayan, Reklamcılar Derneği Başkanı Volkan İKİLER’in, Reklamcılar Derneği Başkanı Ahmet PURA’nın ve RTÜK Başkanı Ebubekir ŞAHİN’in konuşmalarıyla devam eden toplantıda, TİAK’ın kurumsal yapısının televizyonculuk ve tüm sektör için öneminin altı çizilmiştir. Ardından TİAK Teknik Komite Başkanı Ogün Doğan AKYOL “Türkiye’de ve Dünyada 2020 yılı Televizyon İzleme Davranışları” konulu bir sunum gerçekleştirmiştir. Sunumda Türkiye’den ve Dünya’dan Televizyon İzleme alışkanlıklarına ilişkin çarpıcı verilere yer verilmiştir.

Sunumdan sonra TİAK Genel Müdürü Dursun GÜLERYÜZ “2022-2027 Dönemi Ölçüm Şirketi Belirleme Sürecine ilişkin bir bilgilendirme sunumu yapmıştır. Takiben TİAK Yönetim Kurulu Başkanı Ümit ÖNAL, Başkanvekilleri Banun ERKIRAN ve Emre TAYLAR ile Kantar Media CEO’su Mesut SAKAL yeni dönem için bir imza töreni gerçekleşmiştir.

İmza töreni sonrasında Kantar Media Global Stratejik Direktörü Keld NIELSEN ve Kantar Media Global Stratejik İçerik Direktörü John McCARTHY 2022-2027 Dönemi Televizyon İzleme Ölçümünün temel dinamiklerini ve yeni dönemin getireceği yenilikleri aktardıkları bir sunum gerçekleştirmişlerdir.

Sunumların tamamlanmasının ardından TİAK Başkanı Ümit ÖNAL’ın RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’e günün anısına bir hediye taktimi olmuş, ardından sahnede hatıra fotoğrafı çekimi ile konferans sona ermiştir.
Dünyada ve Türkiye’de 2020 Yılı Televizyon İzleme Alışkanlıklarını içeren “TİAK 2020 Televizyon Yıllığı”’na aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

2020 Yillik Dosyasını Görüntüleyin >>
 Copyright © 2017 by TİAK A.Ş.