ETKİNLİKLER

22/10/2019
TİAK AKADEMİ EĞİTİMLERİ BAŞLADI
TİAK AKADEMİ Eğitimleri INSTAR ANALYTICS ve AdExplorer TEMEL EĞİTİMLERİ İLE BAŞLADI

TİAK AKADEMİ, TİAK ve KANTAR MEDIA iş birliği ile TV İZLEYİCİ ÖLÇÜMLERİ ve REKLAM HARCAMA ANALİZİ konularının tüm yönleri ile ele alınacağı bir eğitim platformu olarak hayata geçirilmiştir.

TİAK Akademi Platformunun hedefi; TV İzleyici Ölçümü ve Reklam Harcamaları alanında her seviyedeki paydaşın ihtiyaç duyduğu eğitimleri koordine etmek, Öğretim Üyeleri ve Öğrencileri kapsayacak şekilde Akademik Çevrelerin TV İzleyici Ölçümü konusunda güncel bilgilerle donatılmasını sağlamaktır. Orta Vadeli hedef ise; tüm sektör profesyonellerinin eğitim vereceği bir sertifika programı oluşturarak Ajans ve Kanalların ihtiyaç duyduğu yetişmiş iş gücünü endüstriye hazırlamaktır.

TİAK AKADEMİ’nin ilk eğitimi olan TİAK AKADEMİ FUNDAMENTALS 15 Ekim 2019’da TİAK A.Ş. ofisinde gerçekleştirilmiştir. Eğitime Yayıncı Kuruluşlardan 5, Medya Planlama Ajanslarından 13 kişi olmak üzere, kurumlarında 1 yıldan daha az süreyle çalışan toplam 18 kişi katılmıştır.

Eğitimde TV İzleyici Ölçümü raporlama yazılımı Instar Analytics geniş bir kapsamda ele alınmıştır. Ara yüzlerin incelenmesi, Rapor Şablonlarının oluşturulması, Rapor Bileşenlerinin İncelenmesi, Hazır Raporlar, Otomatik Rapor oluşturma, Örnek ve Standart Raporlar işlenen başlıca konular olmuştur. Eğitimin son bölümünde Reklam Harcamaları Analizi (ADEX) raporlama yazılımı AdExplorer ile ilgili bilgiler verilerek katılımcıların soruları yanıtlanmıştır.

Önümüzdeki dönemde de farklı seviyedeki Instar Analytics ve AdExplorer kullanıcılarına yönelik TİAK Akademi eğitimleri devam edecek olup, eğitimlere ilişkin bilgilendirmeler endüstri ile paylaşılacaktır.
 
 


Copyright © 2017 by TİAK A.Ş.